imieniny obchodzą: Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec      sobota, 21.09.2019

Domki Letniskowe Ośrodek Wypoczynkowy Ślesin Wąsosze Mikorzyn Pątnów Gosławice Licheń Konin Wielkopolska domek letniskowy domki letniskowe nad jeziorem noclegi wakacje wczasy wypoczynek Ślesin k/Konina Ośrodek Wypoczynkowy - Bernardynka

Ośrodek Wypoczynkowy - Bernardynka

Domki letniskowe nad jeziorem domek letniskowy w Ślesinie Wąsoszach Mikorzynie Gosławicach Pątnowie Licheniu Koninie Wielkopolsce noclegi kwatery wakacje urlop wczasy wypoczynek nad jeziorem domki letniskowe drewniane z tarasem domek letniskowy drewniany z tarasem domki letniskowe ceny cena cennik wynajem domków letniskowych domki letniskowe 3 osobowe 4 osobowe 5 osobowe 6 osobowe 3 osoby 4 osoby 5 osób 6 osób 3 osobowy 4 osobowy 5 osobowy 6 osobowy tanie domki letniskowe Ośrodek Wypoczynkowy Ślesin Wąsosze Mikorzyn Gosławice Pątnów Licheń Konin Wielkopolska Ślesin k/Konina

Ośrodek Wypoczynkowy nad jeziorem Ślesin Wąsosze Mikorzyn Gosławice Pątnów Licheń Konin Wielkopolska Ośrodki Wypoczynkowe nad jeziorami w Ślesinie Wąsoszach Mikorzynie Gosławicach Pątnowie Licheniu Koninie Wielkopolsce Domki letniskowe nad jeziorami domek letniskowy nad jeziorem Ślesin Wąsosze Mikorzyn Gosławice Pątnów Licheń Konin Wielkopolska noclegi kwatery wakacje urlop wczasy wypoczynek domki letniskowe ceny cennik domków Ślesin k/Konina Wielkopolska

Ośrodek Wypoczynkowy
- Bernardynka

62-561 Ślesin k/Konina
Wąsosze
tel./fax +48 63 242 77 96


rezerwacja domków letniskowych:
tel. +48 512 259 946

bernardynka@bernardynka.pl


Warunki rezerwacji - patrz. 23 pkt. regulaminu.

 

PROMOCJA wynajęcia domków letniskowych sezonowych i całorocznych:
 

od 03.01.2018r. do 29.06.2018r.
oraz od 26.08.2018r. do 30.12.2018r.
  -30%  (powyżej dwóch dni/dób)


Nie dotyczy:
27.04.2018r. do 03.05.2018r.,
30.05.2018r. do 03.06.2018r.,
29.06.2018r. do 26.08.2018r.,
30.12.2018r. do 02.01.2019r.Na terenie ośrodka obowiązuje:
  • doba rozpoczyna się od godziny
    14:00 do 11:00
  • cisza nocna od godziny
    23:00 do 7:00

Cisza nocna nie dotyczy imprez organizowanych
w sali bankietowej i namiocie.

JEZIORO ŚLESIŃSKIE

Serdecznie zapraszamy do naszego Ośrodka położonego nad jeziorem o którym, w "Rocznikach sławnego Królestwa Polskiego", tak pisał Jan Długosz:

"Ślesino, przylegające do miasteczka tejże nazwy, początek bierze z góry Przywłoki, rozciąga się w długości na 4 mile, na szerokość zaś ćwierć mili i wypuściwszy ze siebie zrekę Goplenmicę koło wsi Kępa łączy się z rzeką Wartą koło wioski Morzysław".

 


JEZIORO GOPŁO

Korzystając z naszej propozycji rejsu statkiem ZYGA będziecie Państwo mogli przenieść się do XV w. i sprawdzić czy w jeziorach jest nadal mnóstwo smacznych ryb.

Opis zachowany w Chorografii, czyli pierwszej księdze Roczników Jana Długosza z drugiej połowy XV w. podaje, że akwen należy do największych w Królestwie Polskim i z tego powodu gdy Polacy chcą oznaczyć, że jakaś rzecz jest wielka, wielkość jej określają nazwą Gopło od wielkości owego jeziora.


Następujący w dalszej części tego historycznego przekazu opis podaje: Gopło, położone w prowincji Wielkopolsce, najobszerniejsze i najsławniejsze wśród Polaków, obfituje w takie mnóstwo ryb, że ryby złowione w nim wozami po sąsiednich wsiach rozwożone, nie tyle dostatek, ile raczej obfitość potrzeb mieszkańców zaspokajają. Zaczyna się ono u źródła Noteci, pod miasteczkiem noszącym jej nazwę, z tryskających źródeł i zaledwie się zaczyna, a już zaraz staje się wielkie i głębokie. Tak długim i szerokim rozlewając się zwierciadłem, że patrzącym przedstawia widok morza. Pół mili bowiem na szerokość 5 i 5 mil na długość rozciąga się, by potem koło zamku Szarlej wypuścić z siebie niemałą rzeczkę, zwaną Noteć, z jego wnętrza wypływającą. [W Gople] rodzą się wyborniejsze gatunki ryb w smaku i wyglądzie niźli w innych jeziorach.

KANAŁ WARTA - GOPŁO

Przekopany w latach międzywojennych XX stulecia łączy ze sobą rzekę Wartę oraz ciąg jezior pomiędzy Koninem i Kruszwicą.

Jego nurt rozpoczyna się w Morzysławiu (dzielnica Konina), a ujście znajduje się pod wsią Mielnica Duża (gmina Skulsk). Łączna długość - wraz z jeziorami wynosi 32 km.


LEGENDA O ZATOPIONYM KOŚCIELE

Nasz Ośrodek położony jest na wprost Wyspy Klara.

Z legendą o Wyspie Klary ściśle wiąże się wątek zatopionego kościoła, który rzekomo miał istnieć. Dociekanie historycznych faktów zawartych w tym ludowym przekazie ułatwia mało znana chronologia konwentu kazimierskiego, czyli kronika, spisana w siódmej dekadzie XVIII w. przez bernardyna - gwardiana Dominika Elewskiego. Zdaje się, że legenda łączy w sobie ludowy przekaz o Klarze z Mikorzyna i zacierające się w ludzkiej świadomości historyczne przekazy o istnieniu kościoła św. Barbary na półwyspie Bernardynka w Łężynie. Wspomniana świątynia, jako filialna należała do parafii Gosławice, a prawo patronatu przysługiwało braciom bernardynom z klasztoru w Kazimierzu Biskupim.


KOLEBKA PIASTA I RZEPICHY

Dla tych, którzy podczas odpoczynku znajdą czas na zwiedzanie okolic polecamy Zamek w Gosławicach, Mysią Wieżę w Kruszwicy czy Klasztor w Bieniszewie.

Legendy okolic Gopła przywołują dwie miejscowości: Noć, niegdyś niewielkie miasteczko królewskie w historycznym powiecie radziejowskim oraz Goplanę. Pierwsza z tych wsi bywa przez legendy łączona z miejscem urodzenia Piasta Kołodzieja, druga zaś jest osadą skąd pochodziła jego małżonka Rzepicha. Geneza tych najstarszych polskich legend sięga XII w. Działający na dworze Bolesława Krzywoustego kronikarz Gall Anonim po raz pierwszy w swojej Kronice zapisała je treść. O pewne nowe elementy wzbogacali ją kolejni kronikarze: Mistrz Wincenty zwany Kadłubkiem oraz autor trzynastowiecznej Kroniki Wielkopolskiej, znacznie uzupełnionej w XIV stuleciu.


POTOMKOWIE KRWAWEGO DIABŁA Z WENECJI

Z postacią Krwawego Diabła z Wenecji wiąże się Warzymowo, niewielka osada nad Kanałem Warta - Gopło leżąca w gminie Skulsk.


DUCH KONSTANTEGO KADZIDŁOWSKIEGO

Z zamkiem w Gosławicach, położonym nad jeziorem, związana jest legendarna postać Konstantego Kadzidłowskiego, którego duch miał w połowie XVIII w. i straszyć nie tylko jego mieszkańców, ale i podróżnych udających się do Lichenia.


autor tekstu:  Andrzej Michalak 

Ośrodek Wypoczynkowy - Bernardynka © 1990-2012

strony www - eagent.pl